Diplomanın Tarihçesi İlk Diploma Ne Zaman Çıktı

Diplomaların Tarihi
İlk diploma ne zaman çıkaDiplomalarla yaşayan ve nefes alan bir işletmede çalıştığınızı hayal edin?Dünyanın her yerindeki popüler okullardan diplomalara erişiminiz olduğunu hayal edin? Eğer öyleyse, onlar hakkında biraz bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca diploma tasarımlarının ve malzemelerinin okuldan okula ve yıldan yıla nasıl değiştiğini fark etmeye başlayabilirsiniz. Muhtemelen diplomaların tarihi üzerine bir makale yazarsınız !

İnternetin en güvenilir çevrimiçi sahte derece tedarikçisi olarak, Diploma Şirketi, müşterilerimizden sayısız sayıda gerçek derece fotoğrafı aldı! Çoğu müşteri, orijinallerini güvende tutmak için mevcut bir derecenin bir kopyasını talep ettikleri için bunları sağlar. Bazen de sadece gerçek diplomadan haberdar olduğumuzu doğrulamak için bu görüntüleri veriyorlar. Koleksiyonumuz yeterince geniş olduğundan, farkında olmadığımız çok az mezuniyet sertifikası olduğundan, genellikle orijinal diplomaya sahip olmak gerekli değildir. Yine de, özellikle dünyanın farklı bölgelerinden geldiklerinde ve onlarca yıl öncesine ait olduklarında, diplomaları çalışmayı büyüleyici buluyoruz. Koleksiyonumuzdaki tüm diplomalar, nasıl elde edilmiş olursa olsun, tasarım ekibimiz tarafından her bir belgenin orijinal şablon kopyalarını oluşturmak için kullanılır.

Dünyanın en eski diploması nedir?
Bu, 1910’ların başlarına tarihlenebilirdi. Belgeyi bir emlak satışında bulan bir çalışanımız elde etti. Herkesin hayret etmesi için ofise getirdi ve evet, gerçek diploma tutkunları olarak hepimiz onu büyüleyici bulduk! Bu çok eski bir belge olmasına rağmen, 30’ların başına tarihlenen bir müşteri için kopyaladığımız en eski diploma. Müşteri, 90 yaşına yeni girmiş olan büyükannesi için yaptırıyordu!

Eski diplomalarla ilgili sizi en çok şaşırtan şey nedir?
Diploma tasarımlarının ne kadar girift olduğu ve zaman içinde ne kadar basitleştiği şaşırtıcı. Bir zamanlar ortak bir özellik olan lisansüstü sertifikalarda sergilenen sanatsal ayrıntıların miktarı, modern baskı teknikleriyle birlikte üretimi ölçeklendirmek için basit düzenler için neredeyse tamamen ortadan kaldırıldı.

1900’lerden 1980’lere Diploma Tarihi
vintage ve koleksiyonluk 1923 tennessee devlet lisesi diplomasının kopyası
çok sahte görünen eski bir dallas okul diplomasının başarısızlığı
1980’lerden 2000’lere Diploma Tarihi Derecelerin üretimini okullar için çok daha uygun maliyetli hale getiren dijital baskının ilerlemesinden önce, diploma daha çok bir sanat eseri olarak görülüyordu. Bunun çoğu, ortalama olarak daha az mezun olması ve diplomaya ihtiyaç duyan bireylerin sayısının daha az olması nedeniyle, okulların aynı anda binlerce belgeyi toplu olarak üretmeye kıyasla güzelce hazırlanmış birkaç belgeye daha fazla odaklanabilmesiydi.

Bu döneme ait derecelerle fark edeceğiniz bazı farklılıklar, sertifikanın kenarlarını saran dekoratif detaylı bordürler ve bazen de okulun adıdır. Ve belgeler zengin koyu siyah mürekkeplere sahip olsa da, renkli baskı bugün olduğu kadar kolay elde edilemediğinden çoğu mürekkep içermiyordu.

Daha eski derecelerle ilgili daha az bilinen başka bir gerçek de, birçoğunun bu günlerde okullarda kullanılan tipik diploma kağıdı yerine koyun postuna basılmasıydı. Koyun derisinin eskidiği biliniyordu, bu nedenle toplanan birçok eski diploma koyun derisinin yaşlanma sürecinin bir yan ürünü olarak aşınma ve yıpranma ve sararma belirtileri gösteriyor.

Ve benim tercihime göre en göze çarpan son fark, imzalar. Yukarıdaki her iki örnekte de imzaların nasıl elle imzalandığına dikkat edin! Bu, o dönemde çok yaygındı, ancak bugün neredeyse yok. Okuldan daha az mezunla tahmin edebileceğiniz gibi, yetkililer her diplomayı imzalamak için zaman ayırabilir. Günümüzde, bazı en iyi okullarda her sömestrde binlerce mezunla imzalar, her belgenin üzerine otomatik kalemle dijital olarak yazdırılıyor. El imzalı bir diploma gerçekten tarihimizin bir parçasıdır. Bu, bugün hala diplomaları elle imzalayan bazı okullar olmadığı anlamına gelmez, ancak bu tür diplomalar çok nadirdir ve genellikle daha az bilinen özel enstitülerle ilişkilendirilir.

Minneapolis üniversitesinden eğitim diploması ustası dover ohio’dan 1984 lise diplomasının görüntüsü parlak parlak altın kabartmalı devlet mührü
80’lerin başlarında, okullar üniversiteye yönelik ani bir ilgi artışı gördü! Bu, okulların daha da hızlı bir oranda daha fazla lisans diploması üretmesi gerektiği anlamına geliyordu. Bu, bir diplomanın tipik tasarımında, üretimi yavaşlatan dekoratif kenarlıklar ve diğer ayrıntılı öğelerle ilgili ayrıntılara daha az dikkat içeren değişiklikler getirdi. Bu, çok daha temiz bir belge tasarımı gördü.

Yine de, büyük bir adım, kabartma gibi baskı teknikleriydi. Artık her diplomanın üzerine okul damgası basılıyor ve bazı metinler dokunulabilecek kadar yükseltilmişti; bu, yirmi yıl önce alışılmadık iki şeydi. Bunlara örnek olarak sahte diplomalardan oluşan mühür galerimizi inceleyebilirsiniz . Bu, büyük ölçüde seri üretimden kaynaklanıyordu. Okullar artık binlerce diplomayı aynı anda basabilecekleri için, belgedeki içeriğin çoğu öğrenciden öğrenciye değişmeyecek, okulun adı, mührü, temel ifadeler vb. ve öğrenci adı daha sonra belgenin üzerine yazdırılmıştır.

Bir başka büyük değişiklik de renkti. Renkli mürekkep daha yaygın ama yine de pahalı hale geldiğinden, diplomaların çoğu hala geleneksel siyah mürekkeple yapılıyor olsa da, bu, mezun sertifikaları için renkli baskının olmadığı anlamına gelmiyordu. Bazı okullar mühürlerinde kırmızı, yeşil, mavi ve sarı gibi basit renkleri kullanmaya başladılar. Renkleri harmanlamak, paylaşmak ve diğer unsurlar yaygın bir uygulama olarak hâlâ birkaç yıl uzaktaydı.

Diploma Tarihi – Günümüz
Okul adında parlak altın harflerle bir Western College Üniversitesi diplomasının yakın plan görüntüsü Thomas Edison Eyalet Üniversitesi’nden parlak altın ve kırmızı kabartmalı okul mührü içeren diplomanın yakından görünümü
Çevrimiçi kolejlerin ve özel enstitülerin gelişi nedeniyle, üniversiteye gidenlerin sayısı daha da hızlı bir şekilde artmaya devam etti. Neyse ki, baskıdaki modern gelişmeler ve renkli mürekkepler dahil daha düşük maliyetli malzemeler, bu enstitüler tarafından alınabilen özel diploma talebine ayak uydurmuştur. Bu günlerde öğrenciler, kendilerinden önceki mezunlara göre daha az dekoratif kenarlar sergileyen, ancak daha önce mevcut olmayan kabartma teknikleri gibi daha fazla renk ve uygulamalı zanaat içeren belgelerle ödüllendiriliyor. Diploma galerimizde bu döneme ait çok çeşitli diplomaları ve birkaç eski diplomayı görebilirsiniz .

Bu, bugün tüm diplomaların renkli ve parlak olduğu anlamına gelmez. Örneğin, vergi mükellefleri tarafından finanse edilen sertifikaların maliyetlerini azaltmak için hala tamamen siyah basmayı seçen bazı küçük şehirlerdeki liselerden ve hatta kolejlerden diplomalar tespit ettik. Bu aynı zamanda okulların tasarımlarını daha modern düzenler için yenilediği anlamına gelmez. Elli yıl öncesinden bugün hala aynı diploma düzeni tasarımını kullanan birçok okul biliyoruz. Gerçek şu ki, birçok kolej ve üniversite, görünüşleri takımlarının renkleri veya maskotları kadar sıradan olan diplomalara sahiptir! Pek çok okul değişmeyi reddediyor çünkü eski bir deyişin dediği gibi, bozuk değilse tamir etmeyin.

Yine de, baskı ve üretim tekniklerimiz büyük ölçüde geliştikçe, bir diploma ile elde edilebilecek olasılıklar değişti. Sonunda, çoğu okulun yaptığı şey, modern zaman tekniklerinin, okullarının bildiği klasik diploma tasarımlarını kolayca üretmesine izin vermektir.

Umarım diploma tarihiyle ilgili bu dersten tüm yüksek lisans sertifikalarının aynı olmadığı ve çevrimiçi olarak yeni diploma siparişi verirken veya bir arkadaşınızı kandırmak için yeni diplomalara yatırım yaparken, belgenizi oluşturan şirketin gerçek bir sertifikaya sahip olması önemlidir. belgenizin onu benzersiz kılan unsurları ve özellikleri vurguladığından emin olmak için diplomaların anlaşılması.

Kendiniz için Diplomalar ile ilgileniyor musunuz?

E-devlet onaylı diploma satışı için bizlere ulaşabilir istediğiniz tarihte güncel yada eski tarihli diploma siparişi verebilirsiniz.