Online Lise Diploması Almak Mümkün mü ?

Online Lise Diploması Almak Mümkün mü ?, Liseden mezun olmak ve eğitiminize yüksek bir seviyede başlamak istiyorsanız, o zaman çevrimiçi bir lise diploması başarıya giden yol olabilir.

Lise diplomasının, lise düzeyinde akademik becerileri onaylayan, ancak çıtayı iyi bir lise eğitiminden çok daha düşük tutan GED veya Genel Eğitim Geliştirme sınavına göre önemli avantajları vardır.

Geleneksel lise tamamlama, çeşitli nedenlerle önerilmez veya engellenir. Bununla birlikte, lise diplomasına veya GED’e sahip kişilerin, olmayanlara göre yılda ortalama 11.000 $ daha fazla kazandığını fark etmek önemlidir (ABD Sayım Bürosu). Bir diploma ayrıca bir GED’den önemli ölçüde daha yüksek maaş verir.

Çevrimiçi lise diploma programları, çok çeşitli olmaları ve kullanılabilirlikleri nedeniyle hem kafa karıştırıcı hem de sinir bozucu olabilir. Kaliteli çevrimiçi liselerde kazanılan diplomaların akademik olarak geleneksel liselerde kazanılanlara eşdeğer olduğu potansiyel işverenler, kolejler ve üniversiteler tarafından kabul edilmelidir. Belirli gerçekleri ve tuzakları bilmiyorsanız, çevrimiçi bir lise diploma programı arayarak zaman, para ve enerji harcayabilirsiniz.

Akreditasyon ve eyalet onayı, bir çevrimiçi lise programının kalitesini belirlemede çok önemlidir. Meşruiyet için yapabileceğiniz en iyi şey, USDE (ABD Eğitim Bakanlığı) tarafından tanınan bir kurum tarafından akredite edilmiş bir programa kaydolmaktır. Genellikle bunlar bölgesel veya ulusal akreditasyon kurumlarıdır.

Üniversite dereceleri ve kurslar genellikle akredite bölgesel kurumlar söz konusu olduğunda aktarılır. Bir okul akreditasyon statüsünü açıklamıyorsa veya akreditasyon kurumu USDE tarafından tanınmıyorsa başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Devlet onaylı olmanın yanı sıra, meşru çevrimiçi lise programları da akredite edilmelidir. Öğrenci hangi eyalette ikamet ediyor olursa olsun, diplomaların verileceği eyalette onaylanması gerekir.

Çevrimiçi bir lise programının değerini değerlendirirken şu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız: programın başarı oranı, okul ve öğretmenler arasındaki iletişim kolaylığı, derslerin esnekliği ve sunumu, danışmanlık, özel ders, bireyselleştirilmiş programlama, uzmanlıklar (mühendislik) , din, sanat vb.), ikili kredi fırsatları ve ders dışı etkinlikler.

En iyi çevrimiçi lise diploma programları nelerdir?
1. Stanford Üniversitesi Çevrimiçi Lisesi
Stanford OHS, ülkedeki en rekabetçi üniversitelerden birinin çatısı altında titiz bir üniversite hazırlık programı sunmaktadır. 7-12. sınıflardaki akademik olarak yetenekli öğrencilere Stanford İSG tarafından hizmet verilmektedir. Öğrenciler için rekabetçi bir programdır.

AP sonrası kurslara ek olarak Stanford OHS, doktoralı öğretim üyeleri tarafından verilen 24’ten fazla üniversite düzeyinde kurs sunmaktadır. Okulun profiline göre ortalama SAT puanı 1500 ve ortalama ACT bileşik puanı 33’tür.

2. GW Çevrimiçi Lisesi
Ülkedeki büyük bir araştırma üniversitesine bağlı ilk sanal liselerden biri olan George Washington University Online High School, tamamen çevrimiçi olarak faaliyet göstermektedir.

GWUOHS’de üniversite hazırlık diploması almakla ilgilenen öğrenciler akademik açıdan yeteneklidir. Bu diplomayı kazanmak için 24 kredi gerekir.

GWUOHS tarafından K12’den birinci sınıf bir müfredat kullanılır. Titiz, araştırmaya dayalı tasarım, etkileyici etkileşimli özellikler ve kullanım kolaylığına ek olarak K12, uygulamalı etkinlikler ve seçkin kitaplarla çevrimiçi içeriğin bir karışımını sunar. Kurs, eşzamansız okumalar, etkinlikler, değerlendirmeler ve videolar ile öğretmen tarafından yürütülen canlı oturumları içerir. Bir üst sınıf öğrencisi olarak, bilim ve teknoloji, girişimcilik, liberal sanatlar dahil olmak üzere çeşitli konsantrasyonlardan birini seçebilir ve hatta kendi tasarımınızı yapabilirsiniz. Ayrıca her öğrenci dört yılda bir Yolculuklar Sempozyumu’na katılmaktadır.

Yaz AP temel eğitim programı, bir AP koordinatörü ve atanmış bir öğretim üyesi AP danışmanı gibi girişimler ve kaynaklar aracılığıyla, öğrenciler Gelişmiş Yerleştirme dersleri almaları için teşvik edilir ve donatılır. Üniversite planlama ve hazırlığına ek olarak, akran danışmanlığı, ikili üniversite kredisi kursları ve öğrenci ilgi kulüpleri, diğer programlar ve girişimler mevcuttur.

3. Missouri Üniversitesi Lisesi: Mizzou K-12
Missouri Üniversitesi Lisesi: Mizzou K-12, Missouri Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde yer almaktadır. Tutarlı bir şekilde derecelendirilen bir Eğitim Fakültesine sahip, araştırma yoğun bir amiral üniversitesindeki tek program olan bu program, ülkede benzersizdir. Ulusal ve Missouri standartlarına uygun programda NCAA onaylı dersler sunulmaktadır.

Diploma programı iki seçenek sunar: Standart Yol (24 kredi) ve Üniversiteye Hazırlık Diploma Yolu (25 kredi). AP, onur, özel konular ve NCAA’ya uygun sınıflar dahil olmak üzere çeşitli kurslar mevcuttur. Princeton, MIT, Dartmouth, Cornell, Rice, Carnegie Mellon, Wake Forest ve Michigan Üniversitesi programdan mezun kabul etmiştir.

4. İlahi Lütfun Annesi
Mother of Divine Grace (MODG) 1995 yılında Ojai, CA’da kuruldu. Ebeveynlere bilgi, kaynak ve destek sağlamanın yanı sıra okul, çocuklar için klasik eğitimi teşvik eder. Mother of Divine Grace’de eğitim, Katolik, klasik bir yaklaşıma dayanmaktadır.

Öğrencilerin yerel topluluk kolejleri aracılığıyla ikili kayıt kredilerine kaydolmaları mümkündür.

MODG mezunlarını kabul eden üniversiteler arasında Princeton, Stanford, MIT, Penn, Johns Hopkins, Dartmouth, Northwestern, Vanderbilt, Notre Dame, Rice, UC-Berkeley, Georgetown, UCLA ve Carnegie Mellon bulunmaktadır. Bir diploma için MODG öğrencilerinin 22.25 krediyi (225 adet) tamamlaması gerekir.

MODG, müzik ve görsel sanatlar kurslarına ek olarak sahne sanatları ve güzel sanatlar kursları da sunmaktadır. MODG, ailelere bağımsızlık düzeylerine göre üç tür program sunar: destekli, yönlendirilmiş ve geliştirilmiş yönlendirilmiş. Ek kurs katılımı, çıraklık, evde eğitim yardımı ve öğretmen hizmetleri/öğrenim desteğine ek olarak, Kutsal Rahmet Annesi ek kurslar da sunar.

5. Teksas Üniversitesi Lisesi
UTHS aracılığıyla, lise öğrencileri Teksas Üniversitesi aracılığıyla çevrimiçi dersler alabilirler. Okul şu anda 300’den fazla tam zamanlı öğrenciye hizmet vermektedir ve dünya çapında 250’den fazla okul bölgesi ile ortaktır. Kurs, yarı zamanlı ve tam zamanlı öğrenciler için haftanın 7 günü, günde 24 saat mevcuttur.

UTHS öğrencileri, University of Texas at Austin çevrimiçi kolej programına ek olarak, University Extension (Austin’deki Texas Üniversitesi çevrimiçi kolej programı) aracılığıyla çift kredili bir program seçme hakkına sahiptir. Ayrıca çevrimiçi AP kursları, NCAA onaylı sınıflar ve kredi kurtarma kursları da mevcuttur. Teksaslılar lise diploması almak için 26 kredi kazanmak zorundadırlar, bu nedenle dört yılda mezun olmak için genellikle sömestr başına 6-7 derse kayıt olurlar.

6. Oak Meadow Okulu
Bir grup ebeveyn ve öğretmen, çocuklarının öğrenme şevkini yeniden canlandırmak için Brattleboro, Vermont’ta Oak Meadow Okulu’nu kurdu. Okulda ilerici, şefkatli ve çocuk merkezli bir eğitim yaklaşımı benimsenir.

Diplomayı alabilmek için öğrencilerin, bazıları Oak Meadow School’a özgü olan 22 krediyi tamamlamaları gerekir. Örneğin Oak Meadow Okulu, iş deneyimleri ve ders dışı etkinlikler (müzik, spor, sanat, vb.) için kredi sunarak kişinin tüm eğitimini destekler. Müfredat dışı katılım için öğrenciler, Yaşam Deneyimi Seçmeli Kredi programı aracılığıyla yılda en fazla bir tam seçmeli kredi kazanabilirler. Öğrencilerin bu program aracılığıyla diplomalarına yönelik dört kredi kazanmaları mümkündür.

Okul, Johns Hopkins Üniversitesi’nin Yetenekli Gençlik Merkezi çevrimiçi programı aracılığıyla Gelişmiş Yerleştirme, bilgisayar bilimi ve teknoloji kurslarını kabul etmektedir. CYTOnline’dan kredi aktarmak, Berklee College of Music Online aracılığıyla çifte kayıt müzik kurslarına kaydolmak veya bilim kredisi için Cornell’in zorlu ev eğitimi kursu Ornithology: Comprehensive Bird Biology’yi almak da mümkündür. Oak Meadow School’da kredi kurtarma da mevcuttur.

7. Uluslararası Sanal Öğrenme Akademisi
Bu yıl boyunca hizmet veren özel K-12 çevrimiçi okulu Kaliforniya’da bulunuyor. Öğrenciler istedikleri zaman kaydolabilir ve derslere başlayabilir ve tüm kurslar çevrimiçi olarak teslim edilerek öğrencilere ve ailelerine en büyük esnekliği sağlar.

Altı farklı müfredat seçeneği mevcuttur: Accelerate, Alpha Omega’s Ignitia, Apex Learning, GradPoint, Odesseyware veya Plato Learning. Okulda ayrıca beş farklı diploma planı mevcuttur: Standart, Üniversiteye Hazırlık, Başarılar, STEM ve Kariyer. Ek olarak, okul AP ve Başarı kursları sunmaktadır. IVLA seçmeli dersleri aracılığıyla öğrencilere çeşitli hayat öğrenme deneyimleri sunulmaktadır. Yaşam deneyimleri ve dış faaliyetler sadece iki kredi için uygundur.

8. Laurel Springs Okulu
1991’de kurulan çevrimiçi bir özel okul olan Laurel Springs School, üniversiteye hazırlık odaklı çeşitli akademik teklifler sunar. California Üniversitesi, 1998’den beri Laurel Springs Okulu’nun transfer kredisi kurslarını onayladı.

Asenkron kurslar Laurel Springs Okulu’nda sunulmaktadır. Her öğrencinin ilerleme durumu, kolay erişim için geçmiş sınavları ve testleri de arşivleyen etkileşimli not defteri aracılığıyla 7/24 kullanılabilir.

Olağanüstü öğrenme ihtiyaçları olan öğrenciler için Laurel Springs School’un çevrimiçi lisesinde Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Akademisi de mevcuttur. Bu programda, öğrenciler ana konuları daha derinlemesine inceler ve bilgiyi düşünce sistemleri arasında bütünleştiren problem çözme ile ilgilenirler. AP sınıflarına ek olarak, okulun Ulusal Onur Derneği’nin (NHS) bir bölümü vardır. Üniversite hazırlığına önem verilir ve öğrenciler, üniversite seçimi, hazırlık ve başvuru süreci boyunca onlara rehberlik etmek için kişisel bir koçla aylık olarak buluşur.

9. Christa McAuliffe Akademisi Sanat ve Bilim Okulu
Christa McAuliffe’in hayatından ve onun anısından ilham alan Christa McAuliffe Sanat ve Bilim Okulu (CMASAS), 21. Yüzyılın dinamik dünyasına tamamen hazır olacak yeni nesil liderler, bilim adamları, filozoflar, sanatçılar ve diğerlerini eğitiyor. Lake Oswego, Oregon merkezli CMASAS, Temmuz 2009’da kuruldu.

Mevcut beyin ve eğitim araştırmalarına dayanan CMASAS, kişiselleştirilmiş bir eğitim felsefesi izler. Ayrıca akademi, öğrenci hedeflerine dayalı olarak birkaç lise diploması seçeneği sunar: standart, üniversiteye hazırlık ve kariyer hazırlığı. Dil kulüpleri, öğrenci gazeteleri ve teknoloji kulüpleri sunulan ders dışı etkinlikler arasındadır. Sunulan diğer programlar arasında onur ve AP kursları, yetişkin lise tamamlama, hizmet promosyonu ve küresel bir macera programı bulunmaktadır. Diploma 24 kredi gerektirir.

Yıl boyunca eşzamansız eğitimle, eğitmenler ve eğitim kolaylaştırıcıları canlı etkileşim ve yardım sağlamaya hazırdır. Eğitmenler randevu ile ve her hafta belirli saatlerde çevrimiçi sınıfta mevcuttur.

10. Uluslararası Bağlantılar Akademisi
International Connections Academy 2001 yılında kurulmuştur ve genel merkezi Columbia, Maryland’dedir.

2015 yılında, IVA’nın Sanal Müzik Araçları, EdTech’ten Harika Araç Finalist Ödülü’nü kazandı ve Eğitim Yönetim Sistemi, 2014’te Vizyoner Ödülü’nü kazandı. Bilgisayarlı Gazete (EDDIE ve BESSIE).

ICA’nın Kolej Hızlandırma programının bir parçası olarak, öğrenciler onur ve AP kurslarını veya ikili kayıt sınıflarını seçebilirler. Program, öğrencilerin aynı anda önlisans ve lise diploması almalarına olanak sağlamaktadır. Okul profiline göre, ortalama bir öğrencinin ACT bileşik puanı 25, SAT bileşik puanı ise 1159’dur. ICA’nın 2015 sınıfı %100 zamanında mezun oldu ve öğrencilerin %100’ü kolejlere kabul edildi.

Çevrimiçi lise diploması almanın daha kolay bir yolu var mı?
Evet. Yukarıdaki seçeneklerin tümü kesinlikle prestijli olsa da, kolay yoldan lise diploması almak isterseniz, e-devlet onaylı lise diploması satışımız bulunmaktadır. Bizlere ulaşarak talep oluşturabilir sizlere size uygun en iyi en kolay ve en hızlı lise diploması almanız konusunda yardımcı olalım.